Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great cagla 2009-12-01 3:56

Nefis olmuş, ağzı yüzü ne kadar net... Renkler de harika..Elinize sağlık, kelebeğinizin latince ismini, özelliklerini de vereyim mi hemen?..:)
Selamlar.
Çağla.

Old 12-02-2009, 08:32 AM
silverhead's Avatar
silverhead silverhead is offline
TE Junior Member

Default To cagla: :)

Teşekkürler...
Hmmm, bir kelebek uzmanıyla karşı karşıyayız sanırım. Türü belirlersen çok sevinirim. Lycaenidae familyasının çokgözlü türlerinden sanıyorum, yanılma oranı yüksek tabii. Kelebek çok bende zaman zaman başvurabilirim. İyi haftalar, Köksal
Reply With Quote
Old 12-03-2009, 09:12 PM
cagla's Avatar
cagla cagla is offline
TE Junior Member

Default Re: To cagla: :)

:) uzman falan diil tabi ki..:) Ama gene de ismini vereyim. "Painted Lady" dedikleri bir tür... Boyalı Hanım mı demek lazım?.. Heryerde bulunuyor. Lycae... ne? familyasını filan anlamam, ve tabi ki sizden iyi bilmem mümkün değil. Kim sizin gibi dağlara taşlara doğaya çıkıp kelebek çekiyor ki. Gene de ara sıra çekmeye çalışıyorum ama niyeyse benim kelebekler hep kopuk kırık kanatlı oluyorlar, ve ben sonradan farkediyorum. Latince ismi Vanessa cardui. wikipediası : http://en.wikipedia.org/wiki/Vanessa_cardui

Hmm.. familyası da Nymphalidae imiş..şimdi gördüm..:) Selamlar.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules