Forums


Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply
 
Thread Tools

Great batalay 2012-02-02 16:55

Merhaba Adnan Bey,

Sanliurfa'da hiç bulunamadim, fakat çok görmek istedigim bir yer. Bu mesur Balikli Göl'ün fotograflarini yillardir görerim, bu kadar güzelin görmemistim. Son aylarda Urfa'ya yakin Göbekli Tepe'de ki hafriyatlardan yazilar çikiyor. Siz orada ki tapinagi görebildinizmi?

Sevgi ve selamlar,

Bülent

  #1  
Old 02-03-2012, 04:40 AM
agulberk's Avatar
agulberk agulberk is offline
TE Newbie
Thread Starter
 
Join Date: Sep 2007
Location: Ankara
Posts: 58
Smile To batalay: Merhaba

Merhaba Bülent Hocam.
Bir iş görüşmesi nedeniyle günü birlik gidebilmiştik. Fırsat bulunca da sadece yakınımızda olduğu için alelacele balıklı göl ve çevresini görebildik. Urfa'ya ilk defa 1983 yılında gitmiştim ve çok etkilenmiştim. Her yeri ile otantik ve orijinal bir şehir. Bu gittiğimde çok değişmiş ve gelişmiş. Sanki Ankara veya istanbul'un bir semti gibi olmuş, çok üzüldüm. Sonra anladım ki eski otantik Urfa'yı bir derece modern urfa'dan ayırarak korumaya çalışmışlar. Kesinlikle ve kesinlikle bizzat yaşayarak görülmesi gereken bir yer Urfa. Anlatılması zor bir yer. Ayrıca zaman ayırıp yalnızca gezmek için tekrar gitmeyi düşünüyorum ben de tarih kokan Urfa'ya.
Selam, sevgi ve saygılarımla...
Adnan
Reply With Quote
Reply


Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT. The time now is 11:39 AM.Copyright © 2018 MH Sub I, LLC dba Internet Brands. All rights reserved. Use of this site indicates your consent to the Terms of Use.
explore TREKEARTH