Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools
Old 10-13-2004, 05:06 PM
Bogdan's Avatar
Bogdan Bogdan is offline
TE Junior Member

Default To centurion: ai dreptate.

Multumesc pt. ws. Eu am tinut neaparat sa o incadrez asa...si nu am putut fara baba. ar fi mai bine fara, stiu. totusi, ca sa scot binele dintr-o situatie proasta, baba ii este ca o umbra..deci isi are loc in compozitie.
Vreau sa ma ajuti, daca poti cu un sfat: Orange face an de an un comcurs de fotografie. Care sunt cele mai bune? Nu pot posta nimic care sa arate discriminare, totusi..
Iti multumesc anticipat,
Bogdan.
Reply With Quote
Old 10-13-2004, 05:36 PM
centurion's Avatar
centurion centurion is offline
TE Newbie

Default Re: To centurion: ai dreptate.

Bogdane, ai si tu dreptate. Baba se potriveste, am facut WS-ul doar sa-mi anihilez stressul de azi din clinica. Este un calmant. Cat despre Orange, trebuie sa ma interesez. Notiunile stiute de mine pana acuma despre Orange erau :
1.Agent Orange folosit de US Army in Vietnam.
2.Orange, Texas - cea mai mare fabrica de drapele americane din USA.
3.Orange River in Sud-Africa (si granita cu Namibia).

By the way : vineri sunt in Bucuresti, doar 5 ore pe Otopeni, zbor mai departe spre Iasi. Aduc unul dintre CANON-uri cu mine sa-mi incerc norocul la...portrete.

Cu bine, Radu.
Reply With Quote
Old 10-13-2004, 08:03 PM
Bogdan's Avatar
Bogdan Bogdan is offline
TE Junior Member

Default Orange

orange, compania de telefonie mobila.
Nu am bani de taxi pana la Otopeni, poate il rog pe un prieten sa ma duca, si ii platesc benzina. Mi-ar face mare placere sa te cunosc.
Nr. meu de tel este 0722639210. daca ai timp in acele ore sa ne vedem...o sa vin, sa vad de unde fac rost de bani. Sunt cam 20 de euro dus-intors, si e cam mult.
Inca o data, mi-ar face mare placere sa te cunosc, sa stam la o cafea.
Astept raspuns,
Bogdan.
Reply With Quote
Old 10-14-2004, 12:14 AM
centurion's Avatar
TE Newbie

Default Re: Orange

Scormonesc eu 20 de euro de taxi, chestia neste insa ca va veni o cunostiinta cu copii ei sa ma vada. Presupun ca vor veni chiar la sosirea mea ora 15.00 cu RO302 de la Frankfurt, si cred ca vor sta cam 1-1,5 ore. Maine aflu mai precis si-ti spun. Putem acolo comunica si prin SMS. Nr meu este +49.172.8071694
Deci maine iti voi comunica mai mult.

[email protected]
Reply With Quote
Old 10-14-2004, 02:06 AM
Bogdan's Avatar
Bogdan Bogdan is offline
TE Junior Member

Default aeroport.

e 2 noaptea aici...impreuna cu niste prieteni, ne-am hotarat sa mergem la brasov...asa, repede. Sa vad ce portrete ies..sper sa fie ok.
Vin..vin pe la 15:00, sau daca vrei, dupa ce pleaca cunostintele. Esti un om pe care il admir, si de la care am mult de invatat..
iti trimit eu un sms maine..

Bogdan.
Reply With Quote
Old 10-14-2004, 10:06 AM
centurion's Avatar
TE Newbie

Default Re: aeroport.

Admir vivacitatea ta tinereasca si imi amintesc ca faceam la fel. Prin anii 70 (nici pomeneala de AIDS...intelegi matale ??...) topaiam si eu vesel cu amicii prin unele din cele 1400 de localuri de noapte din Frankfurt, pana ce unul avusese idea nastrusnica sa continuam cheful la Paris. Urcat in masini si in trei ore eram la Paris (525 km. dela Frankfurt).
Ce vremuri Domle, ce vremuri... Imi amintesc de tatal-meu, care in cercul lui de prieteni (evident toti "dusmani ai poporului") vorbea de "vremurile normale" cu referinta la perioada interbelica. Asa am inceput sa vorbesc si eu acum de Germania deceniulul 7-8. Ca acum suntem in deriva Bogdane...deci multa bafta la integrare... eu as prefera sa ma retrag pe South Island in New Zealand sau la Brisbane dupa cativa ani.

Am scris doamnei un E Mail cerandu-i sa precizeze in limita posibilului ora venirii ei la aeroport. Astept raspunsul si ti-l voi comunica.

Radu.

Initial voiam sa vin cu Canon-ul Powershot 5 in Romania. Sa vin cu Canon D10 ? Vrei sa-l vezi ? Eu as fi interesat sa vad Nikonul tau. Faina scula. Cati au in Bucuresti asa ceva ??
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules