Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great amazon 2009-02-24 9:42

kış aylarinda nasildir acaba,merak ettim simdi,topu topu bir kez gittim yedi gollere ve o da sonbahardaydi,her taraf sahane sonbahar renklerindeydi ama nedendir bilmem bir golun etrafini gezince o tek duze tonlardan azicik sıkıldım ben,kis tonlari belki yeknesakliktan uzak olabilir....yansimalar cok guzel ,dur simdi aklima geldi su sandigimi bir karistirayim bolu'ya dair belki bir seyler paylasirim,
sevgiler,
iffet

bir soru;cok soguk muydu? yedi gollerde konaklanabiliyor mu?

Old 02-24-2009, 05:21 PM
silverhead's Avatar
silverhead silverhead is offline
TE Junior Member

Default To amazon: :)

Mengen yolundan Yedigöllere yöneldikten 3-5 km sonra, solda Hindiba pansiyon; harika insanların işlettiği konaklanacak sıcacık bir yer. Kaloriferli bungalovlarda kalıp, gece şırıl şırıl akan derenin üzerine kurulmuş çardaklarda ateş yakıp, şarabını yudumluyorsun. Sabah erken kalkıp 40 km ileride Yedigöller'e kavuşuyorsun. Seringöl, büyükgöl, deringöl, sazlıgöl, nazlıgöl, kurugöl, incegöl; özenle gezilip, şelale, gülenkayalar ve kapankayaya doğru enfes karaçam ormanından tırmanışa geçiyorsun. Bu mevsimde kardan kapalı olduğu için kapankayaya ulaşamadık ama gezi enfesti tek kelimeyle. Tek burukluk, göl düzeyinde havanın kapalı oluşundan dolayı ışık sorunu yaşamamız. Ben de sürekli çamura ve kara rağmen çiçeklerin peşinde sürünen adamı oynadım. İki günün bonusu ise, minik bir çam baştankarası (kuş oluyorlar), harika çiçekler ve bir ağacın kovuğunda yuvalanmış, minik fındık faresi fotoğraflarım. Hadi toplayın çantaları... Ben bile yazarken heyecanlandım yahu!
Sevgiler.
Reply With Quote
Old 02-24-2009, 05:39 PM
amazon's Avatar
amazon amazon is offline
TE Expert

Default Re: To amazon: :)

sadece bungalov kismi bile heyecan verici...hani soguktan usuyenler icin falan....valla bunu not edeyim hemen,internet sayfasi,telefonu neyin var mi hindiba(bir nevi sifali bitki oluyorlar)pansiyonun....,
imza;selam verip borclu ciktigin biri ya da sadece bir dost...
Reply With Quote
Old 02-24-2009, 05:46 PM
silverhead's Avatar
TE Junior Member

Selam dostum, www.hindibapansiyon.com.tr adresinden ulaşabilirsin. Giderseniz yanınıza mutlaka kestane alın! gece salondaki dev sobada süper pişirilir, çıtır çıtır yenir. Efendim buyurduğunuz gibi hindiba şifalı bir ot olup, yörede bol miktarda bulunduğu için pansiyonda bu adı almış. Sandıktan çıktı mı birşeyler? hadi hadi...
Reply With Quote
Old 02-24-2009, 05:51 PM
amazon's Avatar
amazon amazon is offline
TE Expert

benim dizustu bozuktu ya bir kac gundur,format attilar,her bir program silinmis gitmis ,bi tane ps cd'si vardi,bulamiyorum,deliricem...yani anlayacagin olaganustu saheserlerimden birini gondermrm bu gece suya dustu gibi,eger fotograflarimi cok gormek istiyorsan bir zahmet arsivime bakiverecen gayri...
Reply With Quote
Old 02-24-2009, 05:59 PM
silverhead's Avatar
TE Junior Member

Hay aksi, makina için üzüldüm:( ama dert etme, çekilmiş taze fotolar var iste gönderelim şekerim:) Şu an dergiyi toparlamaya çalışıyorum. bir ara arşivine dalacağım, tıkırtılar gelirse panik yapma!
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules